Protetyka stomatologiczna


Pomimo kłopotów z uzębieniem, dzięki protetyce stomatologicznej możemy znacznie poprawić codzienną jakość życia.

Kiedyś utrata zębów była nieodwracalna. Dziś, dzięki innowacyjnym technikom stosowanym we współczesnej protetyce stomatologicznej, możemy odtworzyć lub odbudować brakujące zęby. Wystarczy skorzystać z pomocy protetyka i jego pracowni aby dać sobie szansę na swobodny i szeroki uśmiech, bez zażenowania i zasłaniania ust dłonią.

Solidna protetyka w Bochni, - tylko w doskonale wyposażonej pracowni

Zapraszamy Państwa do naszej pracowni protetycznej w Bochni przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Oferujemy wykonanie mostów i koron zębowych nawet do 24 godzin. Wystarczy umówić się wcześniej na konsultację.

Posiadamy wysokiej klasy urządzenia protetyczne, w tym sprzęt do wykonywania uzupełnień protetycznych stałych. W naszej pracowni protetycznej wykonujemy najwyższej klasy tłoczenia koron i mostów pełnoceramicznych wraz z wypalaniem porcelany na metalu. Cenimy sobie doskonałość technologiczną, dlatego do wykonywania uzupełnień protetycznych ruchomych używamy wtryskarki. Technika protetyczna tego rodzaju umożliwia uplastycznienie materiału w wysokiej temperaturze i wtłoczenie go do formy. Efektem jest maksymalna elastyczność materiału. Pozwala to na wykonanie tak doskonałych elementów utrzymujących protezę, że nie sposób odróżnić ich od reszty szczęki.

Jesteśmy przekonani, że tylko doskonale dopasowana proteza zębowa może poprawić jakość życia naszych pacjentów. Dlatego dbamy o najwyższą funkcjonalność uzupełnień protetycznych i pełen komfort ich użytkowania.Pacjent przed wykonaniem koron i mostów ceramicznych

Osadzona praca protetyczna

Gotowe mosty i korony pełnoceramiczne

Pacjent przygotowany pod most porcelanowy

Pacjent po osadzeniu mostu porcelanowego

Gotowa praca protetyczna

Pacjent przygotowany pod most porcelanowy na bazie metalowej

Osadzona praca protetyczna

  Efekt końcowy

Praca przed osadzeniem mostów porcelanowych

Gotowe mosty porcelanowe na bazie metalowej

Gotowe mosty porcelanowe

Pacjent przed oddaniem pracy protetycznej

Osadzony most porcelanowy na bazie metalowej

Efekt końcowy

Pacjent przed wykonaniem licówek porcelanowych

Pacjent po osadzeniu licówek porcelanowych
 

Ząb przeznaczony pod odbudowę licówki porcelanowej

Po osadzeniu licówki porcelanowej
 

Model roboczy

Gotowe mosty porcelanowe
 

Proteza acetalowa posiada klamry w kolorze zeba pacjenta

Proteza nylonowa całkowicie elastyczna
 

W czym pomaga nam protetyk w pracowni stomatologicznej?

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się skuteczną odbudową brakujących zębów. Dzięki przygotowaniu odpowiednich protez, dobranych do indywidualnych potrzeb, pacjent może odzyskać piękny uśmiech i poprawić jakość swojego życia. Obecnie dostępne są dwa rodzaje protez: stałe i ruchome. Ich wybór zależny jest od kilku czynników, takich jak braki w uzębieniu i ich liczba, ogólny stan zdrowia pacjenta oraz budżet, którym dysponuje.

Korony i mosty zębowe w 24 godziny

Korony zębowe stosuje się w rekonstrukcjach zębów usuniętych lub bardzo mocno zniszczonych przez próchnicę, leczenie kanałowe lub w wyniku rekonstrukcji zgryzu. Korony mogą zastępować zęby (mocuje się je na implantach, czyli sztucznie wytworzonych korzeniach zębów), korygować przebarwienia lub złamania zębów. Korony zębowe przypominają nakładki (czapeczki) i mocowane są bezpośrednio na zębie.

Inną metodą protetycznego uzupełnienia brakujących zębów (nawet do kilkunastu braków) są mosty protetyczne. Mostek zębowy wykonuje się najczęściej z materiału porcelanowego na podbudowie metalowej, co daje bardzo dobre efekty estetyczne i satysfakcjonującą wytrzymałość. Mostek zębowy składa się z koron protetycznych, osadzonych na zębach filarowych (sąsiadujących z brakiem zębowym) oraz przęsła, które imitować ma brakujące zęby. Przęsło wiesza się nad dziąsłem w przestrzeni zwanej wyrostkiem zębodołowym. Mostek odtwarza czynność i kształt utraconych zębów.

Znaczące braki w uzębieniu? Most porcelanowy jest dla Ciebie

Most porcelanowy to technika protetyczna stosowana w przypadku pacjentów, którzy utracili uzębienie całkowicie, albo mają naprawdę znaczące braki zębowe. Mosty porcelanowe mogą być oparte między innymi na metalu, cyrkonie lub implantach i wykonuje się je w ciągu trzech wizyt w pracowni protetycznej. Jest to trwała i skuteczna metoda protetyczna, doceniana w życiu codziennym przez pacjentów, którzy dzięki mostowi porcelanowemu mogą prowadzić normalne życie.